Karate Polska

Udany debiut jaworzańskich karateków !

W sobotę 8 maja 2021 roku w Hali Sportowej ASiP w Prudniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w olimpijskim karate WKF. Zawody pod auspicjami Polskiej Unii Karate zorganizował miejscowy klub LKS Zarzewie Prudnik. W turnieju wzięło udział blisko 150 zawodników z Polski i Czech. Akademię Karate „Jaworze” reprezentowało ośmioro zawodników. Był to pierwszy start naszych podopiecznych na arenie ogólnopolskiej.

Karatecy z Jaworza zdobyły łącznie 5 medali: 1 srebrny i 4 brązowe.

Srebrny medal w konkurencji kumite chłopców 7 lat i młodsi – fantom zdobył Daniel Mariat, który przegrał w finałowej walce z reprezentantem gospodarzy.

Brązowe medale wywalczyli:

• Karolina Ratuska – kumite dziewcząt 7 lat i młodsze – fantom
  • Nina Polak – kumite dziewcząt 8 lat – fantom
  • Joanna Sikora – kumite dziewcząt 10-11 lat +35kg
  • Tomasz Golonka – kumite chłopców 9-10 lat – fantom

Tuż za podium w konkurencji kumite dziewcząt 8 lat – fantom uplasowała się Marta Korzus.

Niewiele brakowało, a do walk medalowych awansowaliby: Michał Sikora w kumite chłopców 12-13 lat +45kg oraz Julia Sobkowicz w kumite dziewcząt 12-13 lat +40kg. Niestety, w walkach eliminacyjnych musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników.

Jak na debiut, dorobek 5 medali, w tym 1 srebrny i 4 brązowe, jest sporym sukcesem, który powinien zmotywować zawodników do dalszej wytężonej pracy na treningach.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom firmom: Surfin Polska i Burian Transport & Logistics, które przekazały środki finansowe na zakup ochraniaczy.

Wyjazd na zawody został współfinansowany przez Gminę Jaworze.