Karate Polska

Sukces zawodników z Jaworza na międzynarodowym turnieju karate!

Whatsapp Image 2022 05 14 At 16.00.39

Jaworze „lubi brąz”! Tym razem bez złotego medalu zakończył się udział zawodników z Jaworza na międzynarodowym turnieju karate.

W sobotę 14 maja, blisko 300 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy rywalizowało w międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego – XII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego. Zawody zostały zorganizowane przez miejscowy klub LZS Karate-Do Głubczyce przy współudziale Polskiej Unii Karate – polskiego związku sportowego. Na starcie nie zabrakło również reprezentantów Akademii Karate JAWORZE. Nasi młodzi zawodnicy zdobyli łącznie 6 brązowych medali.

Po zaciętych walkach na tatami, trzecie miejsca zajęli:

Marcel Kocek – kumite chłopców 12-13 lat -50kg

Karolina Ratuska – kumite dziewcząt 8-9 lat -30kg oraz kumite dziewcząt 10-11 lat -35kg

Marta Korzus – kumite dziewcząt 8-9 lat +30kg

Daniel Mariat – kumite chłopców 8-9 lat -35kg

Nina Polak – kumite dziewcząt 8-9 lat -30kg

Tuż za podium, na 5. miejscu, uplasowali się: Martyna Galus (kumite dziewcząt 10-11 lat -40kg), Cecilia Mariat (kumite dziewcząt 10-11 lat +40kg) oraz Franciszek Jaworek (kumite chłopców 10-11 lat -35kg).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnych zawodów!

Udział w zawodach był współfinansowany ze środków Gminy Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.