Karate Polska

Sukces organizacyjny międzynarodowych zawodów karate – Grand Prix Beskidów.

Jaworze Grand Prix (15 Of 19)

III Międzynarodowe Grand Prix Beskidów w Karate zakończone sukcesem organizacyjnym i sportowym.

W zawodach, które odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jaworze Pani Anny Skotnickiej-Nędzkiej, Beskidzkiej Rady Olimpijskiej oraz Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego wzięło udział blisko 200 zawodników reprezentujących 16 klubów z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych kata i kumite rozgrywanych na trzech tatami. Sędzią głównym zawodów był Pan Paweł Piotrowski – Sędzia Światowy WKF.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajął klub karate Mugen ze Słowacji zdobywając aż 5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Na drugim miejscu uplasował się wrocławski klub karate Budokan, który również zdobył 5 złotych krążków, a o kolejności na podium zdecydowała ilość brązowych medali. Na trzecim miejscu w generalnej klasyfikacji turnieju sklasyfikowany został klub karate Olimp Łódź zdobywając 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych medali.

Zawodnicy z Akademii Karate Jaworze zdobyli łącznie 10 medali w tym: 4 srebrne i 6 brązowych. Niestety żaden z czterech finałów, w którym walczyli Jaworzanie nie zakończył się wygraną gospodarzy. Srebrne medale wywalczyli: Daniel Mariat (KUMITE CHŁOPCÓW U12 +37kg), Sebastian Oboza (KUMITE CHŁOPCÓW U14 -47kg), Karolina Ratuska (KUMITE DZIEWCZĄT U10 -30kg) oraz Julia Sobkowicz (KUMITE DZIEWCZĄT U18 -59kg). Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Marcel Krzemień (U14 +47kg, U16 +65kg), Jakub Stekla (U16 -54kg), Nikodem Sobkowicz (U16 -65kg), Martyna Galus (U12 +35kg, U14 -50kg).

Wielu trenerów z Polski i zagranicy przyznało, że zawody w Jaworzu są idealnym miejscem dla początkujących karateków, którzy mogą wypróbować swoich sił w rywalizacji podczas bardzo dobrze zorganizowanego turnieju. „Można powiedzieć, że nasze Jaworzańskie zawody są kuźnią talentów i okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy trenerami i zawodnikami” – Konrad Połtorzecki, Prezes Akademii Karate Jaworze.

Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością Grand Prix Beskidów była Pani Wójt Anna Skotnicka-Nędzka, Prezes Polskiej Unii Karate Paweł Połtorzecki, Prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusz Pilarz, Sekretarz Generalny PUK Mariusz Pełka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Barbara Szermańska, Przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego Ryszard Radwan, Radna Rady Gminy Jaworze Magdalena Krzemień oraz Wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej Wojciech Nowak.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zarówno do sukcesu organizacyjnego jak i sportowego III Grand Prix Beskidów. Dziękujemy Gminie Jaworze, która sukcesywnie wspiera działalność klubu. Organizacja zawodów została współfinansowana ze środków Gminy Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”.