Karate Polska

Srebrny medal Daniela Mariata na Central Poland Open 2023!

4

W dniach 22-23 kwietnia 2023r. w Pleszewie (woj. wielkopolskie) odbył się międzynarodowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego – Central Poland Open Grand Prix Karate. W zawodach rywalizowało 700 zawodników z 79 klubów z Polski, Litwy, Słowacji i Ukrainy.

Nasz klub reprezentowało 6 zawodników oraz trenerka Daria Połtorzecka, która brała udział w pracach zespołu sędziowskiego.

Srebrny medal w konkurencji kumite (walki) chłopców 8-9 lat powyżej 35 kg zdobył Daniel Mariat, który w dobrym stylu wygrał walki eliminacyjne. Niestety w finale uległ zawodnikowi z lwowskiego klubu Union Team.

Na 7. miejscu w kumite dziewcząt 10-11 lat do 40 kg uplasowała się Marta Korzus.

Pozostali zawodnicy: Karol Czakon, Marcel Krzemień, Sebastian Oboza, Karolina Ratuska nie uzyskali miejsca punktowanego. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym karatekom za godne reprezentowanie klubu i Gminy Jaworze. Nie poddajemy się tylko trenujemy dalej! Kolejne starty na Opolszczyźnie już niebawem.

Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.”

Dziękujemy rodzicom za pomoc podczas turnieju oraz bezpieczny transport na zawody.