Karate Polska

Relacja z letniego obozu sportowego „Mrzeżyno 2023”

Grupowe

W dniach od 15 do 25 lipca, grupa 39 dzieci w wieku od 6 do 14 lat, wzięła udział w obozie sportowym w Mrzeżynie (woj. Zachodniopomorskie) zorganizowanym przez Akademię Karate Jaworze. Wyjazd na obóz został częściowo dofinansowany ze środków Gminy Jaworze oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Fundację Lotto.

„Obóz sportowy jest nieodłącznym elementem naszej działalności szkoleniowej, którą ukierunkowaliśmy na zapewnienie naszym młodym zawodnikom harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez czynny udział w zajęciach sportowych. Treningi, które odbywały się w trakcie obozu miały na celu wzrost aktywności fizycznej oraz poprawę kondycji ćwiczących.” – mówi prezes Klubu Konrad Połtorzecki.

Każdy dzień rozpoczynał się porannym rozruchem tj. treningiem biegowym bądź ogólnorozwojowym z elementami stretchingu o czasie trwania od 30 do 45 minut. Miejsce przeprowadzenia zajęć było uzależnione od warunków atmosferycznych (w razie niepogody trenowaliśmy na sali gimnastycznej na terenie Ośrodka), jednakże priorytetem było wykorzystanie ścieżek pieszych w pobliżu plaży, ze względu na aspekt prozdrowotny mikroklimatu borów sosnowych i morskiego aerozolu.

Cykl obozu został podzielony na dwie części. W pierwszym etapie (od 15.07 do 20.07) zajęcia były ukierunkowane na wzmocnienie dolnej partii ciała, poprawę pracy na nogach (do walk kumite) i dynamiki ataku. Celem treningów była również nauka podcięć oraz padów. W drugiej fazie obozu (od 21.07 do 25.07) skupiliśmy się głównie na opracowaniu taktyki walki, wzmocnieniu pewności siebie wśród zawodników oraz na pracy nad poprawą koordynacji ruchowo-wzrokowej.

W trakcie obozu sportowego przeprowadzono działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie świadomości zagrożeń cywilizacyjnych jakimi są między innymi środki uzależniające (alkohol, nikotyna, narkotyki). Dzieci poznały sylwetki olimpijczyków z Podbeskidzia m.in. legendarnego pięściarza, złotego medalisty olimpijskiego Mariana Kasprzyka oraz z wielkim zaciekawieniem oglądali film prezentujący historię Haliny Konopackiej – pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej.

Poza zajęciami sportowymi uczestnicy obozu wzięli udział w grze integracyjnej „Klucz do sukcesu” na Poligonie Kajtur Event koło Trzebiatowa. Dzieci i młodzież musiały przezwyciężyć swoje słabości pokonując wojskowy tor przeszkód, zjeżdżając na tyrolce – linie zawieszonej nad przeszkodą wodną, czy przechodząc test wytrzymałości na wojskowym żyroskopie. Ostatnim zadaniem całej drużyny było jak najszybsze zbudowanie tratwy i przeprawienie się na drugą stronę stawu, w którym niektórzy zaliczyli niespodziewaną kąpiel.

Realizując program obozu sportowego w Mrzeżynie nie mogliśmy ominąć wycieczki do Kołobrzegu. W trakcie zwiedzania tego pięknego miasta mogliśmy zapoznać się z jego ciekawą historią. Prezes Oddziału PTTK i jednocześnie mieszkaniec Kołobrzegu oprowadzał naszą grupę po Muzeum Oręża Polskiego, Bazylice Mariackiej, Latarni Morskiej i Starym Mieście.

Co najważniejsze – pogoda nam dopisała, dużo czasu spędziliśmy na plaży gdzie dzieci pod okiem ratowników WOPR i swoich wychowawców mogły bezpiecznie korzystać z kąpieli w wyjątkowo ciepłym Bałtyku. Nie zabrakło również tradycyjnej dyskoteki, wieczornych seansów filmowych czy konkursu „Mam talent”.

Po wakacjach pełnych wrażeń, wszyscy zdrowi i uśmiechnięci wróciliśmy do Jaworza i już teraz odliczamy dni do przyszłorocznego obozu sportowego.

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij