Karate Polska

Puchar Polski w Karate dla Jaworzanina!

Pp3

W sobotę 17 grudnia w dolnośląskiej Trzebnicy odbył się 1. Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate Olimpijskim (WKF) zorganizowany pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego.

W zawodach wzięło udział blisko 400 młodych karateków reprezentujących 55 klubów z całej Polski.

Świetnie spisali się adepci Akademii Karate Jaworze!

Puchar Polski i złoty medal w Kumite Chłopców U10 do 37 kg zdobył Daniel Mariat. Daniel po raz kolejny potwierdził swoją świetną sportową formę i prawdziwą postawę wojownika. Nie uległ zawodnikom z liczących się klubów z Łodzi, Rumii i Pleszewa. W finałowej walce wygrał przed upływem regulaminowego czasu stosunkiem punktów 8:0.

Nasza kolejna utytułowana zawodniczka – Karolina Ratuska po wygranych dwóch walkach eliminacyjnych, przegrała swój pojedynek o wejście do finału, czym zagwarantowała sobie możliwość walki o brązowy medal. Tym razem wzięła sobie do serca cenne uwagi trenerki i bez problemu pokonała swoją rywalkę 6:2 zdobywając brązowy medal.

Bez miejsca medalowego swój udział w Pucharze Polski zakończyła Julia Sobkowicz.

Akademia Karate Jaworze uplasowała się na 11. miejscu w klasyfikacji medalowej zawodów na 55 klubów biorących udział w rywalizacji.

Słowa uznania należą się trenerce Darii oraz rodzicom, którzy pomogli zorganizować wyjazd na zawody! Działalność klubu wspiera Gmina Jaworze.