Karate Polska

Pracowity weekend dla jaworzańskich karateków!

R10

W sobotę 4 listopada w Bydgoszczy odbył się międzynarodowy turniej karate – Bushi-do Cup 2023, w którym rywalizowało blisko 600 zawodników z Polski, Litwy oraz Ukrainy. Akademię Karate Jaworze pod okiem trenerki Darii Połtorzeckiej reprezentowało troje zawodników: Daniel Mariat, Karolina Ratuska oraz Marta Korzus. Niestety tym razem start w zawodach nie zaowocował miejscem na podium, żadnemu z naszych zawodników nie udało się pokonać swoich rywali. Zawodnicy ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wrócili po solidnej lekcji pokory, ale za to z bagażem cennego doświadczenia.

W tym samum dniu, lecz kilkaset kilometrów na południe od Bydgoszczy, w Prudniku (woj. opolskie) rozegrany został międzynarodowy Puchar Gór Opawskich, który zgromadził 300 zawodników z Polski i Słowacji. Nasz klub w tych zawodach wystawił czworo zawodników: Julię Sobkowicz, Martynę Galus, Marcela Krzemienia i Dominika Gabrycha. Opiekę trenerską sprawował Bartosz Mączka. Nasi karatecy zdobyli łącznie 2 srebrne i 4 brązowe medale!

Srebrne medale zdobyli:

Dominik Gabrych – kumite chłopców U8 -27kg

Martyna Galus – kumite dziewcząt U14 -47kg

Brązowe medale i najniższe miejsce na podium zajęli:

Marcel Krzemień – kumite chłopców U16 +70kg

Julia Sobkowicz – kumite dziewcząt U16 -61kg

Julia Sobkowicz – kumite dziewcząt U18 -59kg

Martyna Galus – kumite dziewcząt kumite dziewcząt U12 +40kg

Wszystkie turnieje odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego. Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.”

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij