Karate Polska

Polish Open – największy turniej karate w Europie za nami!

10

W dniach 1-2 października w Bielsku-Białej odbyła się 16. edycja międzynarodowego turnieju karate – Polish Open. W oficjalnych zawodach Europejskiej Federacji Karate (EKF), na 10 tatami rywalizowało blisko 1700 zawodników, z 240 klubów reprezentujących 28 państw.

Honorowy patronat nad zawodami sprawował Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Dla wielu krajów były to zawody kwalifikacyjne do kadry narodowej na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Konya (Turcja) oraz do Mistrzostw Europy które odbędą się w 2023 roku na Cyprze.

Dwuosobową kadrę klubu wystawiła Akademia Karate Jaworze.

Bardzo dobry występ zaliczyła Karolina Ratuska. W kumite dziewcząt U10 do 30kg po zwycięskich trzech walkach z reprezentantkami: Szkocji (6:2), Słowacji (2:0), Czech (3:0) i przegranej walce o wejście do finału, uplasowała się na wysokim 5. miejscu. W jej kategorii startowały 22 zawodniczki z 8 państw.

Daniel Mariat w konkurencji kumite chłopców U10 do 40kg, w której wzięło udział 17 zawodników z Polski, Ukrainy, Słowacji, Łotwy, Litwy oraz Szkocji, po wygranej pierwszej walce z zawodnikiem ze Słowacji (4:2) zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła Ukraina przed Polską, Słowacją, Czechami oraz Danią.

Już za niecałe dwa tygodnie kolejne zawody, trenujemy dalej!

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij