Karate Polska

Nabór do grup początkujących – pierwszy trening 4 września!

Akademia Karate Jaworze ogłasza nabór do grup początkujących!

Akademia Karate JAWORZE – klub sportowy działający w Jaworzu od 2020 roku zaprasza na treningi karate olimpijskiego! Zajęcia prowadzi doświadczona i utalentowana kadra trenerska – mistrzowie Polski, Europy i Świata w stylowym Karate Shotokan. Wybitni szkoleniowcy jako kadra wspomagająca – trenerzy medalistów mistrzostw Europy i Świata w olimpijskim Karate WKF! Działalność Klubu wspiera Gmina Jaworze oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Treningi odbywają się w sali gimnastycznej SP nr 2 w Jaworzu Średnim, wyposażonej w specjalistyczne tatami do karate (z homologacją Światowej Federacji Karate WKF) oraz w dużej Hali Sportowej Jaworze. Na początku nie jest wymagane kimono, wystarczy zwykły strój sportowy, trenujemy boso.

PIERWSZE ZAJĘCIA 4 WRZEŚNIA 2023 ROKU

PROPONUJEMY:

  • Trening ogólnorozwojowy / funkcjonalny (korekta podstawowych wad postawy, poprawa koordynacji, siły, szybkości oraz wytrzymałości).
  • Trening przygotowania motorycznego.
  • Poprawa koncentracji, ćwiczenie pamięci, pokonywanie nieśmiałości i stresu.
  • Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach karate.
  • Seminaria, zgrupowania z najlepszymi szkoleniowcami na Świecie.
  • Letnie obozy sportowo-wypoczynkowe.

Dołącz do nas i ćwicz z najlepszymi!

Nasze zajęcia nie mają ograniczeń wiekowych, zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną.

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ KARATE OLIMPIJSKIE ?

Karate olimpijskie to sport dla każdego, dlatego bez większych przeszkód mogą je ćwiczyć kilkuletnie dzieci. W przedszkolach zajęcia prowadzone są już dla trzylatków. Choć to sport walki, treningi są kombinacją gier i zabaw ruchowych przeplatanych nauką elementów karate. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami.

Treningi karate rozwijają u dzieci siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość. Treningi w grupie kształtują także w każdym trenującym poczucie przynależności i uczą wzajemnego szacunku.

Karate dla dziecka to nie tylko poprawa jego kondycji i koordynacji ruchowej, czy okazja do spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To prawdziwa „kuźnia” charakteru, stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów i panowania nad emocjami.

Zauważono, że dzieci uprawiające karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę. Oprócz tego ta wschodnia sztuka walki pomaga dziecku zbudować większe poczucie własnej wartości i rozładować negatywne emocje. Trenując karate dzieci uczą się również cierpliwości i samodyscypliny.

INFORMACJA O NABORZE: 793 686 168 / akademia@karate-jaworze.pl 

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij