Karate Polska

Grand Prix BESKIDÓW – międzynarodowy turniej karate w Jaworzu!

Dsc 5776

12 grudnia 2021 roku w Hali Sportowej Jaworze odbył się międzynarodowy turniej karate olimpijskiego – GRAND PRIX BESKDIÓW. Były to pierwsze zawody zorganizowane przez nasz klub we współpracy z Gminą Jaworze, Polską Unią Karate oraz Beskidzką Radą Olimpijską. Sędzią Głównym zawodów był Pan Piotr Wiśniewski z Opola – sędzia międzynarodowy World Karate Federation, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników reprezentujących kluby z województwa opolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego oraz z czeskiej Ostrawy.

Zawodnicy Akademii Karate JAWORZE zdobyli łącznie 12 medali!

Na najwyższym stopniu podium uplasowali się: Karolina Ratuska w kumite dziewcząt U10 do 30 kg, Martyna Galus w kumite dziewcząt U10 powyżej 30 kg oraz Michał Sikora w kumite chłopców U16 do 65 kg.

Srebrne medale wywalczyli: Karol Czakon w kumite chłopców U10 powyżej 30 kg, Daniel Mariat w kumite chłopców U10 do 30 kg, Marcel Kocek w kumite chłopców U12 powyżej 37 kg, Franciszek Jaworek w kumite chłopców U12 do 37 kg, Cecilia Mariat w kumite dziewcząt U10 powyżej 30 kg, Nina Polak w kumite dziewcząt U10 do 30 kg oraz Joanna Sikora w kumite dziewcząt U14 do 40 kg.

Trzecie miejsca oraz brązowe medale zdobyli: Marta Korzus w kumite dziewcząt U10 powyżej 30 kg, oraz Julia Sobkowicz w kumite dziewcząt U14 do 50 kg.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom za ciężką pracę w trakcie treningów, która jak widać przynosi pożądane rezultaty. Nie spoczywamy na laurach tylko z jeszcze większym zapałem i motywacją bierzemy się do pracy!

W tym miejscu składamy podziękowania rodzicom naszych zawodników, pracownikom Hali Sportowej Jaworze, Wójtowi Gminy Jaworze Panu Radosławowi Ostałkiewiczowi, Naczelnikowi Wydziału Sportu Gminy Jaworze Panu Danielowi Bąkowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc podczas organizacji naszych zawodów.

Mamy nadzieję, że za rok podczas kolejnej edycji zawodów będziemy gościć jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, którzy nie tylko będą rywalizować na tatami, ale również odkryją cenne walory klimatyczne i przyrodnicze Jaworza jako uzdrowiskowej perły Śląska Cieszyńskiego.

Organizacja Grand Prix Beskidów została współfinansowana ze środków Gminy Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij