Karate Polska

Michał Gałka brązowym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate!

111q

W niedzielę 20 listopada 2022 r. w Hali Wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu odbyły się dwa turnieje zorganizowane przez Klub Sportów Azjatyckich BUDOKAN, pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego. W zawodach wzięli udział nasi karatecy w składzie: Marcel Krzemień, Michał Gałka, Roksana Hilarowicz i Julia Sobkowicz.

Pierwszy start na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – Strefy D obejmującej województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie zakończyliśmy z brązowym medalem zdobytym przez Michała Gałkę w kategorii kumite do 48kg.

Tuż za podium na punktowanym 5. miejscu, przegrywając mały finał, w konkurencji kumite powyżej 50kg uplasowała się Julia Sobkowicz. Pozostali zawodnicy po wygranych pierwszych walkach musieli uznać wyższość przeciwników. Do rywalizacji przystąpiło 144 młodziczek i młodzików (11-13 lat) z 16 klubów.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to zawody, które odbywają się w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego nadzorowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem SSM jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego, a także wytypowanie zawodników o wysokim potencjale sportowym do dalszego szkolenia w placówkach sportowych i kadrach narodowych polskich związków sportowych oraz przygotowanie ich do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zaraz po zakończeniu Mistrzostw odbył się ogólnopolski turniej „BUDOKAN CUP”, w którym brązowy medal w kumite młodziczek powyżej 50kg zdobyła Julia Sobkowicz. Roksana Hilarowicz uplasowała się na 5. miejscu, a Marcel Krzemień zajął 7. lokatę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom udanego startu!

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij