Karate Polska

Medalowa sobota dla jaworzańskich karateków!

12

W sobotę 18 maja w Prudniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF, które zgromadziły na starcie blisko 200 zawodników z 18 klubów z całej Polski. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego.

Akademia Karate Jaworze zaprezentowała się znakomicie, zdobywając łącznie 10 medali pokazując wysoki poziom przygotowania. W zawodach wzięło udział dziewięcioro zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Największe sukcesy odnieśli:

Maria Kotowicz – nasza najmłodsza zawodniczka, która pokonała starsze rywalki w konkurencji kumite fantom dziewcząt U8 i zdobyła zasłużony złoty medal,

Marcel Krzemień – wygrywając konkurencję kumite chłopców U16 Open.

Srebrne medale zdobyli:

Kacper Stekla – kumite chłopców U16 -52kg

Nikodem Sobkowicz – kumite chłopców U16 Open

Na najniższym stopniu podium uplasowali się:

Karol Czakon – kumite chłopców U12 +45kg

Kacper Stekla – kumite chłopców U14 -50kg

Marcel Krzemień – kumite chłopców U18 Open

Dominik Gabrych – kumite chłopców U8 -25kg

Martyna Galus – kumite dziewcząt U16 -54kg

Justyna Kowalczyk – kumite dziewcząt U16 -54kg

Zawody w Prudniku okazały się nie tylko sukcesem sportowym, ale również doskonałą okazją do integracji środowiska karate i wymiany doświadczeń między zawodnikami i trenerami z różnych klubów. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!

Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.”

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij