Karate Polska

Konrad Połtorzecki Delegatem Technicznym EKF na Igrzyska Europejskie 2023

Gok3459

We wtorek 24 maja w tureckim mieście Gaziantep, przy okazji rozgrywanych 57. Mistrzostw Europy Seniorów w Karate, pod przewodnictwem prezydenta WKF Antonio Espinósa, odbył się kongres Europejskiej Federacji Karate. Podczas sesji plenarnej, na której obecni byli prezydenci krajowych związków karate z całej Europy, omówiono najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem naszego sportu.

 

 Gok3478

Jednym z tematów agendy był udział karate w programie Europejskich Igrzysk Olimpijskich, które w 2023 roku odbędą się w Polsce.

Obszerną analizę sytuacji naszego sportu przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi w Polsce przedstawił Konrad PołtorzeckiDelegat Techniczny Europejskiej Federacji Karate. W ramach rywalizacji w dyscyplinie karate zostaną przeprowadzone konkurencje kata i kumite, w których weźmie udział 96 najlepszych zawodników ze starego kontynentu.

Igrzyska Europejskie Kraków Małopolska odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Gospodarzami imprezy będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. Ceremonia otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie.

Igrzyska Europejskie będą największą multidyscyplinarną imprezą sportową w Europie w 2023 roku. Jest to trzecia edycja tej imprezy, ale pierwsza o tak dużej randze, która wynika z faktu, iż rywalizacja w wielu dyscyplinach będzie równocześnie przepustką do Igrzysk Olimpijskich. Po raz pierwszy Igrzyska Europejskie trafiły do kraju Unii Europejskiej. Pierwsza edycja odbyła się w Baku w Azerbejdżanie, a druga w Mińsku na Białorusi.

 Gok3514

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij