Karate Polska

KARATE w programie Igrzysk Europejskich KRAKÓW i MAŁOPOLSKA 2023!

Interna Noticia20200914201009

‼️KARATE wśród 23 dyscyplin sportowych, które zalazły się na wstępnej liście programu III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023‼️

 

Ustalenia zapadły w sobotę w siedzibie Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI), gdzie delegacja z Polski spotkała się z reprezentantami EOC.

 

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawiła raport na temat programu sportowego zaproponowanego przez Ministerstwo Sportu we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, Miastem Kraków i Województwem Małopolskim.

 

„Cieszymy się, że zostaliśmy włączeni do programu sportowego Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Jesteśmy w pełni zaangażowani w zapewnienie sukcesu Igrzysk, tak jak miało to miejsce w dwóch poprzednich edycjach. Jesteśmy przekonani, że karate może być niezwykłym atutem European Games 2023 w Krakowie i Małopolsce. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy z komitetem organizacyjnym i Polską Unią Karate pod przewodnictwem Pawła Połtorzeckiego w celu zaprezentowania tam wszystkich wartości naszego sportu. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z EOC i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy nadal wnosić do organizacji ogromną wartość dodaną” – Antonio Espinós, Prezydent WKF.

 

https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/2824,znamy-wstepna-liste-sportow-na-ie-krakow-malopolska-2023.html

 

https://www.wkf.net/news-center-new/karate-in-the-2023-european-games/1383

 

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij