Karate Polska

Grand Prix Beskidów – sportowy i organizacyjny sukces klubu z Jaworza!

15

10 września w Hali Sportowej Jaworze odbyła się druga edycja międzynarodowego turnieju karate olimpijskiego Grand Prix Beskidów. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jaworze dr. Radosława Ostałkiewicza oraz Prezesa Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusza Pilarza. Wśród zaproszonych gości obecny był również Prezes Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego Paweł Połtorzecki.

U stóp Beskidów rywalizowało ponad 160 zawodników reprezentujących 14 klubów z Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Dla wielu zawodników były to pierwsze zawody w tym sezonie. Kierownicy ekip jak i zaproszeni goście wysoko ocenili poziom organizacyjny turnieju. Świetnie spisali się gospodarze tej imprezy – karatecy z Akademii Karate Jaworze, którzy zdobyli łącznie 7 medali.

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się Karolina Ratuska zdobywając złoty medal w konkurencji kumite dziewcząt U10 do 30kg. W starszej kategorii wiekowej U12 Karolina musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy – Ruslany Podorozhnej, występującej w barwach klubu Budokan Wrocław, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Drugie miejsca i srebrne medale wywalczyły również: Marta Korzus w kumite dziewcząt U10 powyżej 30kg, Martyna Galus w kumite dziewcząt U14 do 40kg, Julia Sobkowicz w kumite dziewcząt U14 do 50kg.

Występ Martyny oraz Julki dobrze rokuje przed tegorocznymi Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, w których dziewczyny będą walczyć o cenne punkty w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego nadzorowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na najniższym stopniu podium w konkurencji kumite chłopców U10 powyżej 30kg stanęli: Karol Czakon i Daniel Mariat. Warto dodać, iż po kilku wygranych walkach i przegranym pojedynku o brązowy medal, na 5. miejscu w kumite chłopców U12 powyżej 37kg, uplasował się Franciszek Jaworek.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zarówno do sukcesu organizacyjnego jak i sportowego podczas Grand Prix Beskidów. Dziękujemy Gminie Jaworze, która sukcesywnie wspiera działalność klubu. Organizacja zawodów została współfinansowana ze środków Gminy Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Kolejna edycja Grand Prix Beskidów już za rok we wrześniu!