Karate Polska

Dlaczego warto trenować karate olimpijskie ?

Preschool Boy Practicing Karate Outdoors Pbf5qdc

Karate olimpijskie to sport dla każdego, dlatego bez większych przeszkód mogą je ćwiczyć kilkuletnie dzieci. W przedszkolach zajęcia prowadzone są już dla trzylatków. Choć to sport walki, treningi są kombinacją gier i zabaw ruchowych przeplatanych nauką elementów karate. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami.

Treningi karate rozwijają u dzieci siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość. Treningi w grupie kształtują także w każdym trenującym poczucie przynależności i uczą wzajemnego szacunku.

Karate dla dziecka to nie tylko poprawa jego kondycji i koordynacji ruchowej, czy okazja do spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To prawdziwa „kuźnia” charakteru, stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów i panowania nad emocjami.

Zauważono, że dzieci uprawiające karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę. Oprócz tego ta wschodnia sztuka walki pomaga dziecku zbudować większe poczucie własnej wartości i rozładować negatywne emocje. Trenując karate dzieci uczą się również cierpliwości i samodyscypliny.

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij