Karate Polska

Brąz Karoliny Ratuskiej na Pucharze Polski w Karate!

Img 20231203 Wa0004

W sobotę 2 grudnia w Grodzisku Mazowieckim odbył się II Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate. Turniej został zorganizowany pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego, a jego celem była m.in. popularyzacja karate WKF jako dyscypliny sportowej w Systemie Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tych największych w naszym kraju zawodach sportowych dla dzieci wzięło udział ponad 600 karateków reprezentujących 61 klubów z całej Polski.

Naszą Gminę reprezentowała siedmioosobowa kadra Akademii Karate Jaworze w składzie: Martyna Galus, Justyna Kowalczyk, Daniel Mariat, Sebastian Oboza, Karolina Ratuska, Nikodem Sobkowicz, Kacper Stekla. Opiekę nad zawodnikami sprawowała trenerka Daria Połtorzecka oraz Pani Agnieszka Pawłowicz-Mariat.

Brązowy medal w konkurencji kumite dziewcząt U12 do 30kg zdobyła Karolina Ratuska pokonując zawodniczki z Bydgoszczy oraz Tczewa. Niestety w walce o wejście do finału Karolina przegrała werdyktem sędziowskim przy rezultacie 0:0 z zawodniczką z Leszna.

Nasz zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Polski – Daniel Mariat w tym roku nie obronił zdobytego tytułu. W kategorii kumite chłopców U12 do 40kg w walkach eliminacyjnych pokonał zawodników ze Starogardu Gdańskiego, Dopiewa i Zawadzkiego. Podobnie jak Karolina przegrał o wejście do finału, w repasażach uległ reprezentantowi gospodarzy z Grodziska Mazowieckiego ostatecznie plasując się na punktowanym 5. miejscu.

Drugie 5. miejsce w kumite dziewcząt U12 do 45kg, po zaciętych walkach, zajęła Martyna Galus.

Warto dodać, że Puchar Polski stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. „Występ naszych zawodników mimo zdobycia jednego medalu uważam za udany. Daniel pokazał, że potrafi wygrywać kilka walk z rzędu z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Martynka stoczyła swoją jedną z najlepszych walk o brązowy medal. Karolina trzyma wysoki poziom i cieszę się, że w końcu zaczęła słuchać się moich uwag.” – dodaje główna trenerka klubu Daria Połtorzecka.

Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.”