Karate Polska

Brąz dla Jaworzanki na prestiżowym turnieju Polish Open 2023

A42v5635 (niestandardowy)

Brąz Karoliny Ratuskiej na jednym z największych turniejów karate w Europie!

Bielsko-Biała po czerwcowych Igrzyskach Europejskich, po raz kolejny w tym roku, stało się stolicą europejskiego karate. W dniach od 7 do 8 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego odbyła się 17. edycja międzynarodowego turnieju karate Polish Open – Grand Prix Bielska-Białej. W tych prestiżowych zawodach wzięło udział 1800 zawodników i zawodniczek reprezentujących 225 klubów z 31 państw. Jest to rekordowa liczba karateków, którzy rywalizowali na 10 tatami w konkurencjach kata i kumite. Wśród nich znaleźli się karatecy z tak egzotycznego dla nas państwa jak Indie.

„Dla wielu kadr narodowych jest to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za niespełna dwa tygodnie na Węgrzech, ale to również sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, które w lutym odbędą się w Gruzji” – dodał Paweł Połtorzecki prezes PUK.

W Bielsku-Białej gościliśmy wielu utytułowanych zawodników, medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Europy. Silvia Semeraro (Włochy) – olimpijka z Tokio 2020, złota medalistka Igrzysk Światowych i Europejskich, wygrała w konkurencji kumite kobiet +68kg. Bettina Plank (Austria) – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, złota medalistka Igrzysk Europejskich, zajęła 3 miejsce w konkurencji kumite kobiet -50kg. Elena Quirici (Szwajcaria) – olimpijka z Tokio 2020, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, srebrna medalistka Igrzysk Europejskich, przegrała w finale konkurencji kumite kobiet -68kg z Mistrzynią Europy U21 zawodniczką z Ukrainy Eliną Sieliemienievą. Swoją świetną formę potwierdził Miłosz Sabiecki – brązowy medalista Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, który wygrał w pięknym stylu konkurencję kumite mężczyzn -67kg.

Akademia Karate Jaworze wystawiła 5-cio osobową kadrę klubu w skład której weszli: Karolina Ratuska, Daniel Mariat, Julia Sobkowicz, Marta Korzus i Marcel Krzemień.

Karolina Ratuska w konkurencji kumite dziewcząt U12 -30kg zajęła 3. miejsce zdobywając dla Jaworza brązowy medal! W pięknym stylu pokonała w pierwszej rundzie zawodniczkę z Malty – Madden Luna-Li 7:1. W drugiej walce musiała uznać wyższość Chorwatki Maric Anja i trafiła do repasaży. Pierwszą walkę w repasażach wygrała ze Słowaczką Sobkovicikowa Lujza 4:2, w drugiej również pokonała reprezentantkę naszych południowych sąsiadów Lences Lily 5:1 wygrywając repesaż i zajmując ostatnie miejsce na podium. „Jest to bardzo duży sukces naszej młodej zawodniczki, który rokuje dobrze na przyszłość” – ocenia trenerka klubu Daria Połtorzecka.

Pozostali zawodnicy przegrali w walkach eliminacyjnych.

Klasyfikację generalną wygrała Ukraina, przed Słowacją i Polską. Najlepszym klubem Polish Open 2023 został Sport School Karate Bratislava zdobywając 6 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych medali, na drugim miejscu uplasował się Champion Karate Club Ukraine, a ostatnie miejsce podium przypadło dla Leader Team z Ukrainy. Najwyżej sklasyfikowanym klubem z Polski został Klub Karate i Rekreacji Sonkei zdobywając 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali.

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij