Karate Polska

POLISH OPEN WKF – największy turniej karate w Europie!

Whatsapp Image 2021 10 17 At 16.01.42

W dniach od 16 do 17 października w stolicy Podbeskidzia odbył się największy na starym kontynencie, turniej karate olimpijskiego Polish Open WKF. Zawody zostały rozegrane na 8 tatami w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Honorowy patronat nad zawodami sprawował Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

W Bielsku-Białej mogliśmy oglądać wali 1400 zawodników reprezentujących blisko 200 klubów z 31 państw. Nie zabrakło również olimpijczyków z Tokio, czy medalistów Mistrzostw Europy i Świata w Karate WKF.

W tym prestiżowym turnieju wzięła udział również skromna, trzyosobowa kadra naszego Klubu. Dla naszych najmłodszych zawodników start w tak mocno obsadzonym turnieju miał charakter szkoleniowy. W konkurencji kumite dziewcząt U10 do 30 kg udział wzięły: Nina Polak, która swoją walkę przegrała z zawodniczką z Rumunii oraz Karolina Ratuska, która musiała uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy. Obie dziewczyny przegrały swoje walki z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami, które trenują od 4 roku życia. W konkurencji kumite chłopców U10 do 30 kg dzielnie walczył Daniel Mariat, który dostając się do repasaży uplasował się na 9 miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim za ducha walki oraz godne reprezentowanie klubu i Gminy Jaworze na arenie międzynarodowej.

Opiekę nad zawodnikami sprawowała trenerka Daria Połtorzecka.

Udział w zawodach jak i proces przygotowania współfinansowany był przez Gminę Jaworze oraz firmę Surfin Polska za co bardzo serdecznie dziękujemy!