Karate Polska

4 medale dla zawodników z Jaworza podczas zawodów w Legnicy!

Q1

Sześcioosobowa kadra Akademii Karate Jaworze wzięła udział w ogólnopolskim turnieju karate olimpijskiego ARASHI KIDS 2022, który odbył się w sobotę 19 marca w Legnicy.

W zawodach rywalizowało 253 zawodników reprezentujących 18 klubów sportowych.

Karatecy z Jaworza zdobyli łącznie 4 medale !

Po raz kolejny swoją świetną formę potwierdziła Karolina Ratuska, która w pięknym stylu zwyciężyła w konkurencji kumite dziewcząt 9 lat do 30 kg. W drodze po złoto stoczyła cztery pojedynki, które wygrała ze sporą przewagą punktową. W starszej kategorii wiekowej Karolina uplasowała się na drugim miejscu.

Nasz rodzynek – Daniel Mariat również nie zawiódł i udowodnił, że determinacja oraz ciężka praca na treningach przynosi pożądane rezultaty. W swojej konkurencji wiekowej – kumite chłopców 9 lat do 32 kg zdobył srebrny medal. Na rewanż nie trzeba było długo czekać, gdyż w starszej kategorii wiekowej pokonał zawodnika, z którym poprzednio przegrał, wygrywając całą konkurencję kumite chłopców 10 lat do 32 kg.

Tuż za podium na 5. miejscu uplasowała się Martyna Galus w kumite dziewcząt 10 lat powyżej 32 kg oraz w kumite dziewcząt powyżej 34 kg i Julia Sobkowicz w kumite młodziczek do 50 kg.

Punktowane 7. miejsce zajęła Cecilia Mariat w kumite dziewcząt 10 lat powyżej 32 kg.

Niestety Ninie Polak, po przegranym pierwszym pojedynku, nie udało się awansować do repasaży.

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów sprawowała trenerka Daria Połtorzecka, która otrzymała wiele pozytywnych słów na temat naszych zawodników od trenerów z innych klubów.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i jednocześnie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu oraz Gminy Jaworze!