Karate Polska

13 medali dla zawodników z Jaworza na GP Śląska Polsko-Czeskiego!

W sobotę 6 maja br. w Głubczycach odbyła się 14. edycja międzynarodowego turnieju karate – Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego. Patronat Honorowy nad zawodami sprawował Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Turniej odbył się pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego.

Akademia Karate Jaworze wystawiła dziewięcioosobową kadrę, która zdobyła łącznie 13 medali!

Dwa medale z najcenniejszego kruszcu, w pięknym stylu, wywalczył nasz czołowy zawodnik Daniel Mariat. Na najwyższym miejscu podium stanął po zwycięskich walkach z zawodnikami z Bielska-Białej, Hawierzowa (Havířov, Czechy), Perzowa, Głubczyc i Zawadzkiego.

Trzeci złoty medal dla Jaworza w konkurencji kumite dziewcząt do 12 lat -35kg zdobyła nasza kadrowiczka Karolina Ratuska. W swoich zwycięskich pojedynkach pokonała reprezentantki klubów z Hawierzowa, Zdun oraz Lubania.

Na 2. miejscu podium uplasował się Karol Czakon w konkurencji kumite chłopców do 14 lat -50kg oraz Marcel Kocek w kumite chłopców do 14 lat -55kg.

Po dwa brązowe medale wywalczyli: Marcel Krzemień w kumite chłopców do 14 lat +55kg i kumite chłopców do 16 lat -70kg oraz siedmioletni Ukrainiec trenujący od września w naszym klubie – Volodymyr Kyrpychnikov w kumite chłopców do 8 lat -27kg i kumite fantom do 8 lat.

Brązowe medale przypadły również w udziale: Karolinie Ratuskiej w kumite dziewcząt do 10 lat -30kg, Martynie Galus w kumite dziewcząt do 12 lat -40kg, Marcie Korzus w kumite dziewcząt do 12 lat -40kg i Julii Sobkowicz w kumite dziewcząt do 16 lat -61kg.

W klasyfikacji medalowej Akademia Karate Jaworze uplasowała się w środku stawki – na 10. miejscu. W zawodach wzięło udział 245 karateków z 20 klubów z Polski oraz Czech.

Udział w zawodach współfinansowany był przez Gminę Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jako forma przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.”

Dziękujemy rodzicom i trenerowi Bartkowi za pomoc podczas turnieju oraz bezpieczny transport na zawody.