Karate Polska

Trwa medalowa passa karateków z Jaworza !

G1

Tydzień po imponującym debiucie podczas Mistrzostw Opolszczyzny w olimpijskim karate WKF, czternastoosobowa kadra Akademii Karate „Jaworze’ powiększyła dorobek medalowy klubu o kolejne 10 medali.

W sobotę 15 maja w Głubczycach odbyło się XI Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego, międzynarodowy turniej karate zorganizowany pod patronatem Polskiej Unii Karate. W zawodach wzięło udział 160 karateków z Polski i Czech, którzy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite.

Warto podkreślić, że były to pierwsze zawody od końca października, które mogły odbywać się przy udziale publiczności. Rodzice naszych podopiecznych zaangażowali się w pomoc przy organizacji wyjazdu na zawody, podczas których skutecznie dopingowali swoje pociechy, za co im serdecznie dziękujemy.

Historyczny, pierwszy złoty medal dla naszej Akademii zdobyła Karolina Ratuska w konkurencji kumite dziewcząt fantom 7 lat i młodsze.

Dwa srebrne medale po zaciętych pojedynkach wywalczył Daniel Mariat w konkurencji kumite chłopców fantom 7 lat i młodsi oraz kumite chłopców fantom 8-9 lat. Również na drugim miejscu podium swój udział w zawodach zakończyła Karolina Ratuska w kumite dziewcząt fantom 8-9 lat.

Brązowe krążki, dzięki udanym walkom repasażowym, zdobyli: Marta Korzus (kumite dziewcząt fantom 8-9 lat), Joanna Sikora (kumite dziewcząt fantom 10-11 lat), Roksana Hilarowicz (kumite dziewcząt fantom 10-11 lat), Franciszek Jaworek (kumite chłopców fantom 10-11 lat), Tomasz Golonka (kumite chłopców fantom 10-11 lat), Julia Sobkowicz (kumite dziewcząt 12-13 lat -45kg).

W klasyfikacji medalowej klub uplasował się na 11. pozycji.

Udział w zawodach był współfinansowany ze środków Gminy Jaworze w ramach realizowanego zadania publicznego pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

WYNIKI ZAWODÓW

Karate Jaworze informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij